W jakich kolorach występują rolety harmonijkowe

rolety harmonijkowe

Urządzając mieszkanie, bardzo wiele uwagi przykładamy do tego, jakie kolory będą w nim występować. Właśnie pod tym kątem będziemy dziś omawiać ważny element wystroju wnętrz mieszkalnych i użytkowych, którym są rolety harmonijkowe. Dlaczego to takie ważne? Okna pełnią bardzo dużą liczbę funkcji w naszym mieszkaniu czy biurze. Przede wszystkim doświetlają pomieszczenia. Ale zbyt duża ilość światła słonecznego też nie jest wskazana. Szczególnie jeśli promienie padają na ekran komputera, uniemożliwiając normalną pracę. W takich przypadkach szukamy skutecznych sposobów na to, aby ilość światła zmniejszyć. Wówczas rolety harmonijkowe są odpowiednim dla każdego wyborem.

Jakie kolory rolet harmonijkowych występują na rynku? Które z nich są optymalnym wyborem i na co należy zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Zaciemniające rolety harmonijkowe są wykonane z grubego materiału, w minimalnym stopniu przepuszczającego światło.

Idealnie nadają się tam, gdzie okna są wystawione na mocną ekspozycję słońca. Jeżeli jest to np. sypialnia, to granatowe rolety harmonijkowe znakomicie zdadzą egzamin. Nie polecamy ich natomiast tam, gdzie mamy wygodnie pracować. Nadmierne zaciemnienie pomieszczeń nie sprzyja skupieniu się na pracy. Zatem w takich przypadkach warto sięgnąć po rozpraszające światło rolety harmonijkowe. Są one utrzymane w jaśniejszej kolorystyce, a dodatkowo materiał z jakiego zostały wykonane ma mniejszą gęstość, przepuszczając więcej promieni słonecznych. Plisy okienne to świetne rozwiązanie!

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *