Jak dbać o rolety harmonijkowe

rolety harmonijkowe

Wszystko co znajduje się w twoim domu lub mieszkaniu ulega stopniowemu zużyciu. Dotyczy to również rolet harmonijkowych instalowanych w oknach. Kurz i uszkodzenia mechaniczne mogą być dla nich poważnym wyzwaniem. Czy wiesz jak sobie z tym radzić? Co możesz zrobić, aby uniknąć zniszczenia materiału i nieestetycznego wyglądu roletek? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci dbać o rolety harmonijkowe. Stosując się do nich, przez wiele lat będą wyglądać jak nowe, ciesząc twoje oko zadbanym wyglądem. Przede wszystkim musisz wiedzieć, co może zagrażać twoim roletom? Przede wszystkim brud. Powstaje on na skutek naturalnego osadzanie się kurzu na powierzchniach, a także zabrudzeniach spowodowanych normalnym użytkowaniem. Czasami wystarczy dotknięcie rolet brudną dłonią, aby powstał na nich tłusty odcisk. Jak sobie z takimi zanieczyszczeniami radzić? Jest na to kilka sposobów.

Dowiedz się jak czyścić rolety harmonijkowe

Pranie rolet harmonijkowych wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Oczywiście nie ma możliwości prania ich w pralce, tak jak firanek czy zasłon. Czyszczenie rolet rozpoczynamy od ich dokładnego odkurzenia małą i czystą szczotką z włosiem. Następnie kiedy wszystkie zabrudzenia stałe zostały z grubsza usunięte, można przystąpić do czyszczenia na mokro. Uwaga – robimy to tylko wtedy, jeśli rzeczywiście nasze rolety są bardzo brudne. W innym przypadku powinno nam wystarczyć samo odkurzanie.

Czyszczenie na mokro przebiega z użyciem wilgotnej szmatki, którą ścieramy kurz i zanieczyszczenia z materiału. Robimy do delikatnymi ruchami, unikając rozcierania brudu. Jak zatem go usunąć? Należy dociskać mokrą szmatkę do materiału, starając się odkleić brud od jego powierzchni. Kiedy nasze rolety harmonijkowe są już czyste, pozostaje nam je wysuszyć. Suszenie odbywa się w bardzo prosty sposób. Wystarczy pozostawić je w pozycji rozłożonej do samoczynnego wyschnięcia. Nie powinno to zająć więcej niż kilka godzin. Po tym czasie rolety można zwinąć i normalnie użytkować.

 

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *