Czy rolety plisowane są narażone na uszkodzenie?

rolety plisowane

Twoi znajomi i krewni odradzają ci rolety plisowane montowane w oknach mieszkania lub domu? Przytaczają różne argumenty, próbując nakłonić cię do pozostania przy tradycyjnych zasłonach i firanach. Jednym z nich jest ten, jakoby plisy były bardziej narażone na uszkodzenia. Nie wiesz już komu wierzyć? Podobają ci się takie rolety, ale obawiasz się tego, że po jakimś czasie będziesz musiał wymienić je na nowe? Oznacza to wydanie kolejnych pieniędzy i czas poświęcony na szukanie i montaż? Zamierzamy cię uspokoić i przekonać, że rolety plisowane wcale nie są tak straszne, jak niektórzy próbują je malować. Co więcej, mogą być znacznie trwalsze i wygodniejsze od innych form dekorowania okien. Chcesz wiedzieć dlaczego? Przekonaj się czytając dalszą część.

 

Rolety plisowane montuje się szybko i bardzo łatwo

 

Aby móc używać zasłon lub firanek w swoim domu, musisz zadbać o to, aby zainstalować karnisz. Karnisz to listwa mocowana nad oknem, do której przytwierdzone są żabki lub haczyki, na których wiesza się firany. Mocowanie karnisza powinno być bardzo solidne, dlatego konieczne jest wiercenie otworów w ścianie. Jeżeli nie chcesz tego robić, to rolety plisowane automatycznie są lepszym wyborem. Ich montaż w oknach ściennych jest bezinwazyjny. Dla okien z PVC rolety można zainstalować na specjalnych haczykach i wieszakach. W przypadku stolarki okiennej drewnianej, bez obaw o wytrzymałość można przykręcić rolety za pomocą wkrętów. Tak samo przebiega montaż rolet plisowanych do okien dachowych. Na tym jednak nie kończą się wszystkie zalety, które te rolety posiadają.

 

Minimalna ilość elementów mechanicznych w roletach plisowanych

 

Ktoś cię straszył, że rolety plisowane mają sprężyny lub zębatki? Że uszkodzenie jednego z tych elementów sprawi, iż roleta stanie się bezużyteczna? To wierutne kłamstwo. W odróżnieniu od innych modeli rolet, właśnie rolety plisowane są najbardziej odporne na uszkodzenia. Ich budowa jest niezwykle prosta i niezawodna. Aby je zasunąć, wystarczy chwycić za górną i dolną krawędź i pociągnąć je w przeciwnych kierunkach. Tak samo jeśli chcemy odsłonić okna. Wówczas chwytamy obie krawędzie i przesuwamy je ku sobie. Elementy rolet plisowanych poruszają się w metalowych szynach i nie wymagają smarowania. Nie występują w nich również żadne łożyska, które mogłyby ulec zatarciu. Można powiedzieć ze rolety plisowane są najbardziej bezobsługowymi i najmniej awaryjnymi sposobami zabezpieczania okien od środka. Mamy nadzieję że udało nam się ciebie przekonać do kupna takich rolet. Są one niedrogim i bardzo eleganckim sposobem na uczynienie swojego mieszkania jeszcze piekniejszym.

Zamów rolety plisowane na wymiar w sklepie internetowym plisyonline24.pl!

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *