Plisy okienne na wymiar

plisy okienne

Plisy okienne to doskonała alternatywa dla żaluzji, czy rolet, jednak tylko wtedy, jeśli są precyzyjnie dopasowane do konkretnego okna. Wybierając plisy na wymiar, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zależy nam jedynie na tym, by taki rodzaj zasłonięcia okna pełnił jedynie funkcję dekoracyjną, czy też chcemy, by za jego pomocą udało się wyraźnie poprawić warunki panujące w danym pomieszczeniu.

 

Przekonamy się o tym, że w sprzedaży znajdziemy bardzo wiele różnych materiałów, z jakich plisy okienne mogą zostać wykonane.

Jest to dobra wiadomość, ponieważ sami możemy zadecydować o tym, czy na przykład zależy nam na pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, czy też tylko na zaciemnieniu wnętrza do pewnego stopnia. Częściowe zaciemnienie to doskonały wariant, jeśli zależy nam na tym, by do pomieszczenia wpadało tylko niewiele dziennego światła, jak to ma miejsce chociażby w pokoju telewizyjnym. Wtedy też możemy bez żadnego poczucia dyskomfortu oglądać nasze ulubione filmy i seriale.  

 

Jeśli chodzi o kolor, jaki mogą mieć plisy okienne po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, to niekiedy mogą się one nieco od siebie różnić. Wszystko zaś zależy od tego, na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy, a także od tego, czy wybierzemy plisy, które zaciemniają w stu procentach, czy też nie. Oczywiście najważniejszą dla nas kwestią pozostaje to, jak prezentuje się materiał od strony wewnętrznej, a więc od tej, jaka będzie widoczna w pomieszczeniu. Szczególnie jest to ważne wtedy, gdy będzie nam zależeć na tym, by takie plisy pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

 

Wybierając plisy na okna na wymiar, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy są one odporne na zabrudzenia. Jest to szczególnie istotne, jeśli zdecydujemy się wybrać taki materiał, który nie nadaje się do tego, by prać go w pralce. Usuwanie zabrudzeń powinno być zatem łatwe i możliwe w taki sposób, by po plamie nie pozostał najmniejszy ślad. W przeciwnym razie zakup danego materiału mija się z celem, zwłaszcza, jeśli mamy w domu małe dzieci.  

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *